Kutsu: Ylimääräinen yhdistyksen kokous 27.8.2017

Tervehdys!
Joensuun Opiskelevat Porvarit ry aloittaa toimintansa uudella sykkeellä syksyllä 2017 ja yhdistyksen hallitus järjestäytyy uudelleen. On aika kääntää uusi sivu yhdistyksen historiassa. Tervetuloa mukaan!
Uudenmallisen toiminnan aloittamiseksi yhdistyksen nykyinen hallitus on päättänyt kutsua koolle yhdistyksen sääntöjen 8 §:n mukaisen ylimääräisen yhdistyksen kokouksen. Kokous pidetään sunnuntaina 27.8.2017 klo 18 alkaen Savo-Karjalan Kokoomuksen Joensuun paikallistoimistolla osoitteessa Niskakatu 24 A, 80100 Joensuu.
Kokouksessa tullaan käsittelemään seuraavat asiat:
1) Yhdistyksen nykyisen hallituksen vapauttaminen tehtävistään 31.8.2017 alkaen; sekä
2 Uuden hallituksen valitseminen ajalle 1.9.2017 – 31.12.2017.
Keskustelemme myös vapaamuotoisemmin yhdistyksen tulevaisuudensuunnitelmista varsinaisen kokouksen ulkopuolella.. Kokoukseen (ja keskusteluun) on mahdollista osallistua myös Skypen välityksellä; otathan tällöin yhteyttä sihteeriin (Veikko) käytännön järjestelyjen hoitamiseksi.
Mikäli olet kiinnostunut tulemaan mukaan yhdistyksen hallituksen toimintaan, ota rohkeasti yhteyttä vpj Antti Kurroseen tai sihteeri Veikko Vauhkoseen lisätietoja varten. Jopo tarjoaa mahdollisuuden osallistua opiskelijapolitiikkaan ja tutustua vaikuttamiseen. Toimintaan liittyvät tehtävät ja roolit jaetaan sen mukaan, kuinka kiinnostuneilla on aikaa käytettävissä.
Innostunein terveisin,
Jopo ry:n hallitus
Lisätietoja:
Sihteeri, Veikko Vauhkonen